reklama

Rzeszowianka mistrzynią Europy. Zuzanna Wielgos wraca z dwoma medalami

Opublikowano:
Autor:

Rzeszowianka mistrzynią Europy. Zuzanna Wielgos wraca z dwoma medalami - Zdjęcie główne
Autor: Polski Związek Tenisa Stołowego | Opis: Rzeszowianka Mistrzynią Europy

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Rytm BoiskaZuzanna Wielgos ma za sobą znakomity występ w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w tenisie stołowym. Zawodniczka PGE Fibrain AZS Politechniki Rzeszów razem z Anną Brzyską zdobyła złoty medal w grze podwójnej, a do tego dołożyła brąz w singlu.
reklama

Złoto dla polskiego debla

Zuzanna Wielgos i Anna Brzyska zostały młodzieżowymi mistrzyniami Europy w grze podwójnej. W finale turnieju rozgrywanego w Cluj-Napoca polski duet pokonał rozstawione z numerem jeden Veronikę Matiuninę z Ukrainy i Biancę Mei Rosu z Rumunii 3:1. Poszczególne sety zakończyły się wynikami 12:10, 11:4, 8:11 i 13:11.

To ogromny sukces polskiego tenisa stołowego, ale także powód do dumy dla Rzeszowa. Wielgos jest zawodniczką PGE Fibrain AZS Politechniki Rzeszów.

Zuzanna Wielgos z medalem także w singlu

Dla rzeszowianki mistrzostwa były wyjątkowe nie tylko ze względu na złoto w deblu. Zuzanna Wielgos wywalczyła również brązowy medal w grze pojedynczej, potwierdzając, że należy do ścisłej europejskiej czołówki w swojej kategorii wiekowej.

reklama

W singlu dotarła do półfinału, w którym po zaciętym meczu przegrała z Biancą Mei Rosu 2:4. Wcześniej pokonała m.in. Leanę Hochart z Francji oraz Ninę Skerbinz z Austrii.

Poprawiły wynik sprzed roku

Złoty medal w grze podwójnej jest także sportowym krokiem naprzód dla duetu Wielgos-Brzyska. Rok wcześniej Polki zakończyły rywalizację w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy z brązowym medalem po porażce w półfinale. Teraz wróciły mocniejsze i stanęły na najwyższym stopniu podium.

Rzeszów ma swoją mistrzynię

Sukces Wielgos to doskonała informacja dla rzeszowskiego sportu. Zawodniczka związana z PGE Fibrain AZS Politechniką Rzeszów wraca z mistrzostw z dwoma medalami - złotym i brązowym.

reklama

Takie wyniki pokazują, że Rzeszów ma nie tylko mocne drużyny ligowe, ale też zawodniczki, które potrafią wygrywać na arenie międzynarodowej. I to nie po cichu, tylko z przytupem godnym finału mistrzostw Europy.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo