Złoto dla polskiego debla
Zuzanna Wielgos i Anna Brzyska zostały młodzieżowymi mistrzyniami Europy w grze podwójnej. W finale turnieju rozgrywanego w Cluj-Napoca polski duet pokonał rozstawione z numerem jeden Veronikę Matiuninę z Ukrainy i Biancę Mei Rosu z Rumunii 3:1. Poszczególne sety zakończyły się wynikami 12:10, 11:4, 8:11 i 13:11.
To ogromny sukces polskiego tenisa stołowego, ale także powód do dumy dla Rzeszowa. Wielgos jest zawodniczką PGE Fibrain AZS Politechniki Rzeszów.
Zuzanna Wielgos z medalem także w singlu
Dla rzeszowianki mistrzostwa były wyjątkowe nie tylko ze względu na złoto w deblu. Zuzanna Wielgos wywalczyła również brązowy medal w grze pojedynczej, potwierdzając, że należy do ścisłej europejskiej czołówki w swojej kategorii wiekowej.
W singlu dotarła do półfinału, w którym po zaciętym meczu przegrała z Biancą Mei Rosu 2:4. Wcześniej pokonała m.in. Leanę Hochart z Francji oraz Ninę Skerbinz z Austrii.
Poprawiły wynik sprzed roku
Złoty medal w grze podwójnej jest także sportowym krokiem naprzód dla duetu Wielgos-Brzyska. Rok wcześniej Polki zakończyły rywalizację w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy z brązowym medalem po porażce w półfinale. Teraz wróciły mocniejsze i stanęły na najwyższym stopniu podium.
Rzeszów ma swoją mistrzynię
Sukces Wielgos to doskonała informacja dla rzeszowskiego sportu. Zawodniczka związana z PGE Fibrain AZS Politechniką Rzeszów wraca z mistrzostw z dwoma medalami - złotym i brązowym.
Takie wyniki pokazują, że Rzeszów ma nie tylko mocne drużyny ligowe, ale też zawodniczki, które potrafią wygrywać na arenie międzynarodowej. I to nie po cichu, tylko z przytupem godnym finału mistrzostw Europy.
Komentarze (0)