Spotkanie dla miłośników gór i podróży
Wydarzenie odbędzie się 1 lipca 2026 roku o godz. 17 w budynku biblioteki przy ul. Sokoła 13 w Rzeszowie. Wstęp na spotkanie jest wolny.
Organizatorzy zapowiadają wieczór pełen opowieści o wyprawach, odkrywaniu świata, pokonywaniu własnych ograniczeń i pasji, która prowadzi człowieka daleko poza codzienność. Będzie to także okazja, aby dowiedzieć się, co kryje się za tytułem książki „Buty same nie chodzą”.
Zdobył niemal całą Koronę Europy
Tomasz Oleksak od lat jest podróżnikiem i alpinistą-amatorem. Należy do Klubu Wysokogórskiego Lublin. Ma na swoim koncie zdobycie 45 z 46 szczytów zaliczanych do Korony Europy.
Odwiedził 50 krajów na czterech kontynentach, a relacje ze swoich wypraw od lat publikuje w mediach społecznościowych. Podczas spotkania w Rzeszowie opowie nie tylko o miejscach, które zobaczył, ale także o drodze, przygotowaniach, trudnościach i satysfakcji, jaką daje realizowanie podróżniczych marzeń.
Związany z Rzeszowem i sportem
Tomasz Oleksak urodził się w 1967 roku. Jest absolwentem V Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie oraz Wydziału Zarządzania i Administracji Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.
W przeszłości był siatkarzem Resovii, Gwardii Szczytno i Orkana Nisko. Później działał również w sporcie i samorządzie, m.in. jako przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku w latach 1996-1998.
Oficer, autor i człowiek wielu pasji
Gość spotkania jest emerytowanym oficerem policji. Pełnił m.in. funkcję zastępcy komendanta Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.
Jest także współautorem publikacji „XX lat Komendy Rejonowej i Powiatowej Policji w Nisku; 90. Rocznica powołania Policji”. W 2025 roku został wybrany Najpopularniejszym Sportowcem Roku na Podkarpaciu w plebiscycie sportowym „Nowin”.
„Buty same nie chodzą”
Spotkanie w bibliotece będzie propozycją nie tylko dla osób, które kochają góry. To także wydarzenie dla wszystkich, którzy lubią inspirujące historie o ludziach konsekwentnie realizujących swoje pasje.
Bo jak sugeruje tytuł książki Tomasza Oleksaka, same buty nigdzie nas nie zaniosą. Trzeba jeszcze zrobić pierwszy krok - najlepiej w stronę biblioteki przy Sokoła.
fot. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie
Komentarze (0)