Zmiany na al. Batalionów Chłopskich
Kierowcy poruszający się al. Batalionów Chłopskich w Rzeszowie muszą przygotować się na utrudnienia. Od 29 czerwca do 14 sierpnia w rejonie kładki dla pieszych prowadzone będą prace związane z wymianą sieci ciepłowniczej.
Jak informuje miasto, inwestycja jest konieczna, aby sieć mogła być bezpiecznie eksploatowana przez kolejne lata. Roboty oznaczają jednak czasowe zmiany w organizacji ruchu.
Pierwszy etap od 29 czerwca
Od 29 czerwca do 3 lipca ruch na al. Batalionów Chłopskich będzie odbywał się w obu kierunkach, ale tylko skrajnymi pasami jezdni.
To oznacza, że kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i zwracać uwagę na tymczasowe oznakowanie. W tym czasie możliwe są spowolnienia, szczególnie w godzinach większego natężenia ruchu.
Największe utrudnienia w lipcu
Kolejny etap prac zaplanowano od 4 lipca do 4 sierpnia. W tym czasie do dyspozycji kierowców będzie po jednym pasie w każdym kierunku.
Wraz z postępem robót przejazd będzie przenoszony z jednej strony alei na drugą. Miasto apeluje, aby kierowcy uważnie śledzili oznakowanie i dostosowywali się do bieżącej organizacji ruchu.
W sierpniu powrót do pierwszego układu
Od 5 do 14 sierpnia organizacja ruchu ma wrócić do takiej, jaka będzie obowiązywać na początku prac. Ruch nadal będzie odbywał się w obu kierunkach, ale skrajnymi pasami jezdni.
Po zakończeniu tego etapu utrudnienia powinny zostać usunięte, a aleja wróci do normalnego funkcjonowania.
Kładka też zostanie odnowiona
Przy okazji prac przy sieci ciepłowniczej odnowiona zostanie również kładka dla pieszych. To dobra wiadomość dla mieszkańców korzystających z tego przejścia.
Miasto informuje, że przez większość czasu kładka będzie dostępna. Mogą jednak pojawić się krótkie przerwy w jej użytkowaniu, jeśli będzie to konieczne ze względów bezpieczeństwa.
Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość
Remonty i wymiana infrastruktury oznaczają czasowe utrudnienia, ale są potrzebne, aby sieci i obiekty miejskie były bezpieczne oraz niezawodne. W przypadku al. Batalionów Chłopskich prace potrwają ponad miesiąc, dlatego kierowcy powinni liczyć się z możliwymi korkami i wydłużonym czasem przejazdu.
Najważniejsze będzie zachowanie ostrożności, obserwowanie tymczasowego oznakowania i planowanie przejazdu z dodatkowym zapasem czasu.
fot. UM Rzeszowa
Komentarze (0)