reklama

60 nowych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej rośnie w siłę

Opublikowano:
Autor:

60 nowych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej rośnie w siłę - Zdjęcie główne
Autor: Bieszczadzki Odział Straży Granicznej | Opis: 60 nowych funkcjonariuszy

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Rytm PodkarpaciaBieszczadzki Oddział Straży Granicznej ma nowych funkcjonariuszy. Podczas uroczystego apelu w komendzie oddziału 60 osób ślubowało strzec nienaruszalności granicy państwowej. Wśród nich znalazło się 43 mężczyzn i 17 kobiet.
reklama

Uroczysty apel w komendzie BiOSG

W Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej odbył się uroczysty apel, podczas którego uczczono pamięć patrona oddziału, gen. bryg. Jana Tomasza Gorzechowskiego ps. „Jur”.

W wydarzeniu uczestniczyła kadra kierownicza BiOSG, funkcjonariusze, pracownicy oddziału oraz nowo przyjęci mundurowi wraz z rodzinami. Była to okazja nie tylko do przypomnienia tradycji formacji, ale także do oficjalnego powitania nowych osób rozpoczynających służbę.

Ślubowanie złożyło 60 osób

Najważniejszym punktem uroczystości było ślubowanie nowych funkcjonariuszy. Do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej przyjęto 60 osób - 43 mężczyzn i 17 kobiet.

reklama

Nowi mundurowi ślubowali strzec nienaruszalności granicy państwowej. Dla wielu z nich był to pierwszy tak uroczysty moment związany z formacją i początek zawodowej drogi w Straży Granicznej.

Pierwszy raz taka forma służby

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej poinformował, że po raz pierwszy w historii oddziału w gronie nowych funkcjonariuszy znalazło się pięć osób przyjętych w formie służby kontraktowej.

Ich szkolenie będzie przebiegało według nowego modelu. Po jego ukończeniu trafią m.in. do Placówki Straży Granicznej w Medyce. Tam będą odpowiadać za zabezpieczenie przejścia granicznego, ochronę granicy oraz zatrzymanych osób.

Pozostali rozpoczną szkolenie

reklama

Pozostali nowo przyjęci funkcjonariusze rozpoczną szkolenie podstawowe i podoficerskie w ośrodku szkolenia Straży Granicznej.

To etap, który przygotuje ich do codziennej służby, w tym do działań związanych z ochroną granicy, kontrolą ruchu granicznego oraz zapewnianiem bezpieczeństwa na jednym z najważniejszych odcinków granicy państwowej.

Wyróżnienia z okazji 35-lecia oddziału

Uroczystość była również związana z obchodami 35-lecia powołania Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Z tej okazji wyróżniono funkcjonariuszy, pracowników, sportowe reprezentacje oddziału oraz przedstawicieli służb i szkół z klasami mundurowymi.

To podkreślenie roli, jaką BiOSG odgrywa w systemie bezpieczeństwa państwa, szczególnie na Podkarpaciu, gdzie granica zewnętrzna Unii Europejskiej ma strategiczne znaczenie.

reklama

Tradycja i nowe wyzwania

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej podkreśla, że pielęgnuje tradycję, ale jednocześnie rozwija się i odpowiada na współczesne potrzeby. Przyjęcie nowych funkcjonariuszy, w tym pierwszych osób w służbie kontraktowej, pokazuje, że formacja dostosowuje się do nowych wyzwań.

Dla nowych mundurowych ślubowanie było początkiem wymagającej służby. Dla oddziału - kolejnym krokiem w budowaniu zespołu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo polskiej granicy.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo