reklama

Studentka Politechniki Rzeszowskiej z medalem mistrzostw Polski. Wylądowała niemal idealnie

Opublikowano:
Autor:

Studentka Politechniki Rzeszowskiej z medalem mistrzostw Polski. Wylądowała niemal idealnie - Zdjęcie główne
Autor: Politechnika Rzeszowska | Opis: X Paralotniowe Mistrzostwa Polski

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Rytm PodkarpaciaMagdalena Trzemżalska, studentka Politechniki Rzeszowskiej, została wicemistrzynią Polski kobiet w paralotniowej celności lądowania. Zawody odbyły się w Akademickim Ośrodku Szybowcowym w Bezmiechowej i przyciągnęły 25 zawodników z pięciu krajów.
reklama

Sukces studentki z Rzeszowa

Magdalena Trzemżalska, studentka studiów drugiego stopnia na kierunku zarządzanie na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej, wywalczyła drugie miejsce w kategorii kobiet podczas X Paralotniowych Mistrzostw Polski w celności lądowania. Zmagania rozegrano w Akademickim Ośrodku Szybowcowym w Bezmiechowej.

W zawodach wystartowało 25 zawodników i zawodniczek z pięciu krajów.

Pogoda nie pomagała, ale rywalizacja się udała

Zawodnikom towarzyszyły trudne warunki atmosferyczne i przelotny deszcz. Aby wykorzystać najlepsze okno pogodowe, loty rozpoczęto już o świcie. Organizatorom udało się przeprowadzić osiem pełnych rund rywalizacji.

reklama

Paralotniowa celność lądowania to widowiskowa konkurencja, w której liczy się ogromna precyzja. Zawodnik musi trafić pierwszą częścią ciała dotykającą ziemi, najczęściej piętą, jak najbliżej środka wyznaczonego celu. Wygrywa ten, kto uzyska jak najmniej punktów karnych.

Podium kobiet i klasyfikacja główna

W klasyfikacji kobiet Magdalena Trzemżalska zajęła drugą lokatę. Zwyciężyła Markéta Tomaskova, a trzecie miejsce przypadło Elenie Cristinie Brosu z Rumunii.

W klasyfikacji głównej najlepszy okazał się Damian Czyżyk, który zdobył tytuł mistrza Polski 2026. Na kolejnych miejscach podium znaleźli się Hugo Hadaš z Czech oraz Daniel Hartmann z Węgier.

Zawody wysokiej rangi

reklama

Wydarzenie miało międzynarodową rangę FAI 2 i było wpisane do kalendarza Międzynarodowej Federacji Lotniczej oraz Aeroklubu Polskiego. Organizatorem zawodów był Aeroklub Polski we współpracy z Politechniką Rzeszowską, a projekt współfinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Dla Politechniki Rzeszowskiej to kolejny powód do dumy - tym razem nie z laboratoriów czy sal wykładowych, ale z nieba nad Bezmiechową. I to z lądowaniem, którego mogłaby pozazdrościć niejedna linia lotnicza.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo