Sukces studentki z Rzeszowa
Magdalena Trzemżalska, studentka studiów drugiego stopnia na kierunku zarządzanie na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej, wywalczyła drugie miejsce w kategorii kobiet podczas X Paralotniowych Mistrzostw Polski w celności lądowania. Zmagania rozegrano w Akademickim Ośrodku Szybowcowym w Bezmiechowej.
W zawodach wystartowało 25 zawodników i zawodniczek z pięciu krajów.
Pogoda nie pomagała, ale rywalizacja się udała
Zawodnikom towarzyszyły trudne warunki atmosferyczne i przelotny deszcz. Aby wykorzystać najlepsze okno pogodowe, loty rozpoczęto już o świcie. Organizatorom udało się przeprowadzić osiem pełnych rund rywalizacji.
Paralotniowa celność lądowania to widowiskowa konkurencja, w której liczy się ogromna precyzja. Zawodnik musi trafić pierwszą częścią ciała dotykającą ziemi, najczęściej piętą, jak najbliżej środka wyznaczonego celu. Wygrywa ten, kto uzyska jak najmniej punktów karnych.
Podium kobiet i klasyfikacja główna
W klasyfikacji kobiet Magdalena Trzemżalska zajęła drugą lokatę. Zwyciężyła Markéta Tomaskova, a trzecie miejsce przypadło Elenie Cristinie Brosu z Rumunii.
W klasyfikacji głównej najlepszy okazał się Damian Czyżyk, który zdobył tytuł mistrza Polski 2026. Na kolejnych miejscach podium znaleźli się Hugo Hadaš z Czech oraz Daniel Hartmann z Węgier.
Zawody wysokiej rangi
Wydarzenie miało międzynarodową rangę FAI 2 i było wpisane do kalendarza Międzynarodowej Federacji Lotniczej oraz Aeroklubu Polskiego. Organizatorem zawodów był Aeroklub Polski we współpracy z Politechniką Rzeszowską, a projekt współfinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Dla Politechniki Rzeszowskiej to kolejny powód do dumy - tym razem nie z laboratoriów czy sal wykładowych, ale z nieba nad Bezmiechową. I to z lądowaniem, którego mogłaby pozazdrościć niejedna linia lotnicza.
Komentarze (0)