Festiwal inspirowany ideą Kantora
Teatr Przedmieście zaprasza na kolejną odsłonę Festiwalu Teatralnego „Buda Jarmarczna”. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie teatru przy ul. Reformackiej 4 w Rzeszowie.
Festiwal nawiązuje do idei sztuki Tadeusza Kantora - jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku, reżysera, twórcy happeningów, malarza i scenografa. Organizatorzy, podobnie jak w poprzednich latach, zaprosili do udziału twórców związanych z polską sceną niezależną.
Trzy dni teatralnych wydarzeń
Festiwal potrwa od 24 do 26 lipca. Pierwszego dnia, w piątek, publiczność zobaczy dwa spektakle. O godz. 18 wystąpi Teatr Terminus A Quo z przedstawieniem „Eskurial”, a o godz. 20 Teatr Fieter zaprezentuje spektakl „Camus 'She, Bye'”.
Sobotni wieczór rozpocznie Teatr Przedmieście. O godz. 18 gospodarze festiwalu pokażą spektakl „Obietnica”. Następnie, o godz. 20, Teatr Terminus A Quo wystąpi z plenerowym przedstawieniem „GO!”.
Finał z Teatrem Witkacego i koncertem
Ostatni dzień festiwalu zaplanowano na niedzielę, 26 lipca. O godz. 18 na scenie pojawią się Aktorzy Teatru Witkacego ze spektaklem „Międzyczas”.
Festiwal zakończy koncert „Tango de amour” w wykonaniu Teatru Przedmieście, który rozpocznie się o godz. 20.
Rezerwacja miejsc jest obowiązkowa
Organizatorzy informują, że na wydarzenia obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 667 714 730.
Festiwal „Buda Jarmarczna” został dofinansowany z budżetu Gminy Miasto Rzeszów w ramach zadania „Działalność Teatru Przedmieście w latach 2026-2027”.
Program festiwalu
24 lipca:
18.00 - Teatr Terminus A Quo „Eskurial”
20.00 - Teatr Fieter „Camus 'She, Bye'”
25 lipca:
18.00 - Teatr Przedmieście „Obietnica”
20.00 - Teatr Terminus A Quo „GO!” - plener
26 lipca:
18.00 - Aktorzy Teatru Witkacego „Międzyczas”
20.00 - Teatr Przedmieście „Tango de amour” - koncert
Komentarze (0)